top of page

Jak upravit Facebook příspěvek, na který jsme spustili reklamu (v rychlosti)

To co je pro někoho hračka, může být pro jiného neřešitelný problém. Překvapivě často se setkávám s dotazy lidí, kteří se ptají, jak upravit příspěvek, který podpořili placenou reklamou.  Například udělali nějakou chybu v textu, kterou už po spuštění reklamy Facebook neumožňuje opravit. Často pak zbytečně duplikují kampaně nebo tvoří nové příspěvky. Tím se zároveň připravují o již získané reakce.Pro nečtenáře přikládám i video.Pokud jste na určitý příspěvek spustili reklamu, je s reklamou svázaný a nejde upravit. Takže reklamní podporu musíte zase odebrat. Pak to půjde. Nemusíte jej dělat znovu, ani nemusíte duplikovat kampaně!


Najeďte si do „Správce reklam“. Pokud jej nepoužíváte (a zde bývá kámen úrazu), tak jej najdete například v menu u Vašeho osobního profilu.Ve „Správci reklam“ si najděte svou reklamu a přepněte ji na jakýkoliv jiný příspěvek. Pokud víte, že Vám změna příspěvku zabere více času, vypněte raději i kampaň nebo reklamu.

Pak se vraťte zpátky na příspěvek, zvolte „Upravit“ a už to půjde. Upravte, a pak na něj zase přepněte reklamu. Jednoduché, ne? Navíc Vám u postu zůstaly likes, komentáře i sdílení.A pokud to z nějakých důvodů nepůjde, což se určitě některým z Vás stane, protože nic nejde bez problémů, napište mi třeba na „Messenger“. Poznámka: V příspěvku jde změnit jen popis. Pokud chcete změnit obrázek nebo titulek, budete post muset vytvořit od začátku, popřípadě rovnou vytvořit reklamu, a pak ji jako příspěvek vložit na FB stránku.


Díky, jako vždy budu rád za sledování na FB.

809 zobrazení

Comments


bottom of page