Jak nahrát (importovat) kampaně z jednoho účtu na druhý, a to i v případech zablokovaných účtů?


Setkávám se s dost častým problémem exportu a následného importu Facebook kampaní. Lidem buď exportované kampaně nejdou nahrát, nebo jim FB píše chyby, a správci tak musí vytvářet stejné kampaně znovu od začátku.  Export lze takévyužít, pokud Vám zablokují reklamní účet, a vy chcete importovat reklamy na jiný. Nemusíte je tedy vytvářet znovu od začátku. Zkušenější ví, jak na to, a těm méně zkušeným to ukážu v tomto článku.
A jako obvykle mám pro nečtenáře video:Žádná další omáčka a trapné vtipy, jdeme na to.

  • Nejdříve si musíte kampaně, které chcete nahrát do jiného účtu, exportovat (to už asi víte, ale i přesto ukážu jak). Označte si požadované kampaně, dejte si ikonku Export a import, zvolte „Vybrané“ (nebo „Vše“, dle potřeby) a následně se už stahuje excel soubor s kampaněmi.


  • Otevřete si stažený soubor a vymažte z něj údaje ze sloupců „Campaign ID“, „Ad Set ID“ a „Ad ID“. Já je mám na obrázku vedle sebe, ale v souboru je budete chvíli hledat, hlavně Ad ID. Můžete použít zkratku hledání CTRL +F a zadat daný výraz  • Sloupce „Campaign ID“, „Ad Set ID“, „Ad ID“, pak budou vypadat takto, zkrátka vymazané  • Pak soubor uložte jako „Sešit aplikace Excel“  • Poslední část je nahrání souboru. Opět si zvolte ikonku Export a import, klikněte na  kolonku Reklamy — > Zvolit soubor, najděte si ten uložený a nahrajte jej. A můžeme se radovat! 😀Kampaně můžete importovat i přes „Kopírovat a vložit“. V tomto případě stačí vše z upravené tabulky excelu zkopírovat a vložit na přímo. Popřípadě vložit a smazat sloupce až pak. To už je na Vás.


To bylo rychlé, ne? Tak snad to někomu pomůže. Budu rád, když mi napíšete na FB.

14 zobrazení

Máte zájem?

Klidně mě kontaktujte. Nezávazně si popovídáme a sami zvážíte, jestli Vám spolupráce bude dávat smysl.

Volejte + 420 731 512 786
nebo mi nechte vzkaz, já se Vám ozvu zpět.

Fakturační údaje

Filip Laník
Kozlovice 107
739 47 Kozlovice
IČ: 01879286
DIČ: CZ8911115411

 

Bankovní spojení

2400374991/2010
IBAN:CZ70 2010 0000 0024 0037 4991
SWIFT:FIOBCZPP

  • Filip Laník - Facebook
  • Filip Laník -  Twitter
  • Filip Laník - Linked In